Wosk sojowy w naszych świecach

Naturalne, nietoksyczne i długo palące się świece Saltworks

Wosk sojowy jest produktem naturalnym

Wosk sojowy nie zawiera niczego sztucznego, co czyni go lepszą alternatywą dla staromodnego wosku parafinowego, który jest wytwarzany z ropy naftowej i wytwarza szkodliwe produkty uboczne podczas spalania lub topienia.

Nasze świece z wosku sojowego są nietoksyczne dzięki czemu są lepsze zarówno dla środowiska, jak i dla zdrowia!

Śmiała i uczciwa lista składników świecy

Ponieważ wosk sojowy jest wytwarzany z soi, jest on przyjazny dla środowiska, ponieważ soja jest surowcem odnawialnym. Wosk parafinowy pochodzi z ropy naftowej, która nie jest zasobem odnawialnym. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w ciąży, masz dzieci lub zwierzęta, ponieważ jest to najbezpieczniejsza opcja pod względem zdrowotnym. Należy unikać mieszanek wosków lub świec, które nie podają dokładnego składu składników.

Wosk sojowy pali się czysto

Ponieważ wosk sojowy jest wykonany z naturalnych materiałów, uważa się, że zapewnia czystsze spalanie niż wosk parafinowy pochodzący z ropy naftowej. Często słyszy się, że ludzie skarżą się na bóle głowy podczas palenia świec parafinowych, ale generalnie nie jest to spowodowane zapachem wosku, ale raczej chemikaliami, które uwalnia do powietrza.

Od dostarczania silniejszych zapachów po zdrowsze spalanie, istnieje wiele powodów, dla których warto używać świec sojowych zamiast parafinowych.

Biorąc wszystko pod uwagę, wosk sojowy będzie palił się od 30 do 50 procent dłużej niż świeca parafinowa. Ponownie, zależy to od wysokości i szerokości świecy, długości knota i innych czynników. Aby zmaksymalizować długość palenia się świecy sojowej, należy przyciąć knot świecy do ⅛ - ¼ cala przed ponownym zapaleniem

Wosk sojowy ma mocniejszy zapach

Ze względu na brak sadzy i toksyn uwalnianych do powietrza, świece z wosku sojowego mają silniejszy profil zapachowy niż świece z wosku parafinowego. Substancje chemiczne uwalniane przez wosk parafinowy mogą zakłócać zapach podczas palenia, co w pewnym sensie niweczy sens zapalania świecy. Ponieważ do świec nie można dodawać dodatkowych substancji zapachowych (zbyt duża ilość olejku zapachowego uszkodzi wosk), ważne jest, aby świeca paliła się czysto i naprawdę uwydatniała aromat.

Soja jest również doskonałym nośnikiem zapachu, nie wymagającym chemicznych wzmacniaczy w celu wzmocnienia zapachu i zapewnienia dobrze zbalansowanej, wiernej zapachowi świecy.

Często słyszy się, że ludzie skarżą się na bóle głowy, gdy palą się świece parafinowe. Wynika to z toksyn uwalnianych przez parafinę do powietrza. Ponadto, ponieważ wosk sojowy spala się przy niższej temperaturze i tworzy większy basen, olejki lepiej odparowują z większej powierzchni, uwalniając więcej zapachu do powietrza! Silny zapach jest wymagany, jeśli chcesz w pełni się w nim zanurzyć.

Odwiedź nasz sklep w Londynie
Świece zapachowe w Islington
Przyjdź do naszego sklepu i sam poczuj różnicę
Londyńskie świece zapachowe
Odwiedź nas w Ramsgate
Sklep ze świecami Ramsgate
Przyjdź do naszego sklepu i sam poczuj różnicę
Sklep ze świecami w Ramsgate