10 sztuczek, dzięki którym perfumy będą trwalsze - Saltworks Blog

Kto nie chciałby pachnieć wspaniale przez cały dzień? Nasza wyjątkowa koncentracja zapachów z pewnością może pomóc, ale możesz chcieć jeszcze bardziej wydłużyć trwałość. Perfumy Saltworks utrzymują się od 6 do nawet 12 godzin w zależności od nut - niektóre nuty szybciej się ulatniają i nawet zwiększone stężenie nie pomoże. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że istnieją najlepsze praktyki dotyczące stosowania zapachów, z których wiele sprawia, że perfumy utrzymują się dłużej.

Long lasting perfumes

 

 

Na przykład, jeśli trzymasz perfumy w łazience lub na półce ekspozycyjnej, nie przechowujesz ich prawidłowo. Poniżej omówimy kilka wskazówek i najlepszych praktyk, aby jak najlepiej wykorzystać perfumy - zarówno do noszenia, jak i przechowywania.

 

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich perfum. Perfumy występują w wielu różnych formach: woda toaletowa, woda perfumowana i woda kolońska. Różnica między nimi polega na tym, że woda perfumowana (zwykle około 15-20%) ma bardziej skoncentrowane składniki niż woda toaletowa (10-15%), a woda kolońska (gdziekolwiek od 2 do 10%) ma najniższe stężenie ze wszystkich - zwykle nazywane "mgiełkami do ciała" i oczywiście są Perfumy Saltworks, gdzie używamy 25%; dlatego wybór wyższego stężenia sprawia, że perfumy dłużej utrzymują się na skórze. Jeśli szukasz czegoś o trwałej mocy (innymi słowy, czegoś, co nie będzie się szybko zużywać), wybierz co najmniej wodę perfumowaną.

How to make Perfume last

 

Sprawdźmy, jak sprawić, by perfumy utrzymywały się jeszcze dłużej.

 

1: Nakładaj na punkty wyczuwania pulsu

 

Istnieje kilka różnych sposobów skutecznego stosowania perfum, ale jedną z metod, która działa dobrze, jest rozpylanie ich w punktach tętna (zwanych również punktami ciepła) zamiast na całym ciele. Należą do nich obszary, w których naczynia krwionośne znajdują się blisko powierzchni: nadgarstki, szyja i za uszami. Zastosowanie zapachu w tym miejscu zapewnia, że więcej ciepła zostanie przeniesione do naczyń krwionośnych, uwalniając w ten sposób więcej zapachu do powietrza wokół ciebie, gdy idziesz w ciągu dnia

 

2: Stosuj zaraz po prysznicu. 

Po prysznicu skóra jest czysta i gładka. To idealny czas na nałożenie perfum.

Stosowanie perfum po prysznicu może wydłużyć ich trwałość. Najlepiej stosować perfumy zaraz po wzięciu prysznica i wysuszeniu skóry. W ten sposób wilgoć na skórze pomoże zapachowi przetrwać cały dzień.

 

3: Upewnij się, że skóra jest nawilżona przed aplikacją.

Nałożenie bezzapachowego balsamu przed spryskaniem się perfumami nawilży skórę i lepiej utrwali zapach. Nałożenie perfum bezpośrednio na suchą skórę spowoduje, że zapach szybko wyparuje i nie zapewni długotrwałego efektu, którego szukasz.

 

4: Spryskaj gołą skórę.

Tkaniny i ubrania nie powinny zasłaniać zapachu. Perfumy pachną najlepiej i utrzymują się najdłużej, gdy są w stanie stopić się z naturalnymi olejkami ciała.

 

5: Nałóż niewielką warstwę wazeliny na punkty wyczuwania pulsu przed aplikacją.


Jeśli potrzebujesz dodatkowej trwałości perfum, przed ich rozpyleniem nałóż niewielką warstwę wazeliny na punkty wyczuwania pulsu. Balsam będzie działał jako dodatkowa blokada nawilżająca dla zapachu, pomagając mu przetrwać jeszcze dłużej.

 

6: Nie wcieraj zapachu.

Jest to bardzo powszechna praktyka, jednak fałszywa - pocieranie nadgarstków rozbija chemikalia i powoduje, że górne nuty rozkładają się szybciej niż w przeciwnym razie. Jeśli nie możesz spryskać się perfumami, delikatnie wklep je w skórę. your skin.

 

7: Przechowuj perfumy w chłodnym, ciemnym miejscu.

Najgorszym miejscem do przechowywania perfum jest łazienka, choć jest to w pewnym sensie logiczne, ponieważ to właśnie tam większość ludzi przygotowuje się do dnia. Ze względu na zmiany temperatury (na przykład podczas brania prysznica) i wysoką wilgotność, jest to praktycznie cmentarz dla zapachów.

Zamiast przechowywać zapachy w łazience, trzymaj je w chłodnej szufladzie z dala od bezpośredniego światła słonecznego, Ostatecznie wszyscy eksperci, w tym Saltworks Perfumers, zalecają lodówkę do przechowywania zapachów. Dlaczego?

Ponieważ lodówka utrzymuje stabilną temperaturę - i utrzymuje perfumy z dala od światła i ciepła - jest to najlepszy sposób na uniknięcie utleniania lub degradacji chemicznej. W szczególnie wilgotnych lub gorących miejscach naturalne olejki i esencje zawarte w perfumach mogą zacząć koagulować podczas rozkładu. Jeśli zawarty w nich alkohol i woda wyparują, w środku pozostanie syropowaty osad (czego zdecydowanie nie chcesz).

 

8: Rozpyl zapach na szczotkę do włosów i przeczesz nią włosy.

Jeśli chcesz nadać swoim włosom dodatkowy zapach, możesz rozpylić perfumy na szczotce i przeczesać nią suche włosy. Nie rozpylaj perfum bezpośrednio na włosy, ponieważ alkohol zawarty w wielu perfumach może je uszkodzić. 

 

9: Przechowuj perfumy w oryginalnym flakonie.

Chociaż proces ten jest nieco przestarzały, niektórzy ludzie nadal lubią przechowywać swoje perfumy w oddzielnych, fantazyjnych butelkach. Chociaż może to wyglądać wyrafinowanie, pozwoli to na nasycenie zapachu powietrzem, co spowoduje szybsze rozpadanie się perfum.

 

10: Kup perfumy o odpowiedniej mocy.

Niektóre perfumy będą naturalnie trwalsze niż inne, zarówno na skórze, jak i we flakonie. Perfumy, woda kolońska i woda toaletowa to po prostu nazwy różnych stężeń, co oznacza, że istnieją różne proporcje olejku zapachowego do alkoholu.

 

Jaki rodzaj zapachu utrzymuje się dłużej?

Jak omówiliśmy powyżej, można kupić różne stężenia perfum. Siła zakupionych perfum określi, jak długo utrzymują się one na skórze. Bardziej skoncentrowane formy, takie jak woda perfumowana, będą kosztować więcej, podczas gdy mniej skoncentrowane wersje tego samego zapachu, takie jak woda toaletowa lub woda kolońska, będą kosztować mniej.

Można jednak również kupić perfumy, które będą miały dłuższy okres trwałości. Perfumy o bardziej wyrazistych nutach bazowych będą miały dłuższy okres trwałości niż te o wyrazistych nutach górnych. Nuty bazowe zwykle obejmują aromaty drzewne lub balsamiczne, a także te o ostrzejszym zapachu. Jeśli perfumy zawierają aromaty drzewne, takie jak paczula i bursztyn, prawdopodobnie będą miały dłuższy okres trwałości.

Perfumy o lżejszych nutach bazowych są bardziej lotne. Im bardziej lotny jest zapach, tym szybciej się ulotni. Dotyczy to zapachów cytrusowych i kwiatowych.

Jeśli nie masz pewności, które nuty są najsilniejsze w wybranych przez Ciebie perfumach, możesz sprawdzić informacje o ich rodzinie zapachowej na dole naszego opisu. Jeśli martwisz się o trwałość, pamiętaj o najważniejszych nutach bazowych, a także o stężeniu, gdy będziesz gotowy do zakupu.

Korzystając z tych wskazówek, możesz zapewnić swojemu zapachowi jak najdłuższą trwałość. Rozpocznij proces od zakupu perfum odpowiednich do Twoich potrzeb. Następnie przechowuj je prawidłowo i unikaj robienia czegokolwiek, co mogłoby spowodować rozkład zapachu. Jeśli stosujesz najlepsze praktyki aplikacji perfum, będziesz wiedzieć, że w pełni wykorzystujesz swój charakterystyczny zapach!